تبلیغات
«دهکده زبان» - راهنمای گام به گام دهکده
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 28 اسفند 1392

بسیاری از خوانندگان جدید با تمامی امکانات «دهکده زبان» آشنایی کامل ندارند. از این رو بر آن شدم تا در این پست به معرفی گام به گام دهکده بپردازم. با کلیک روی ادامه مطلب به این تور آموزشی بپیوندید.

بخش اول، تماس با من (روش‌های تماس با مدیریت وبلاگ):

- ارسال ایمیل به پست الکترونیکی موجود در بالای صفحه

- کلیک روی «تماس با من» در نوار سیاه رنگ بالای پست‌ها

- استفاده از «فرم تماس با مدیریت دهکده زبان» در پایین صفحه

- ارسال نظر با استفاده از بخش نظرات موجود در زیر تمامی پست‌ها

 

بخش دوم، امکانات موجود در بالای صفحه:

- برای بازگشت به صفحه اول دهکده می‌توانید روی عبارت «صفحه اول» کلیک کنید.

- برای تماس با من میتوانید روی «پست الکترونیک» کلیک کنید.

- برای دریافت ماهانه مطالب جدید دهکده روی «عضویت در خبرنامه» کلیک و فرمی که در صفحه جدید باز شده را کامل کنید.

- برای مطالعه تاریخچه دهکده روی «درباره دهکده» کلیک کنید.

- عبارت «راهنمای دهکده» شما را به همین پست منتقل می‌کند.

- در نوار سیاه رنگ بالای پست‌ها برخی خدمات نظیر تبادل لینک با سایت‌ها و وبلاگ‌ها، درج تبلیغ در دهکده، درباره من، تماس با من، و طراح قالب دهکده قابل مشاهده‌اند.

- برای جستجو در مطالب کافیست از کادر جستجوی موجود در قسمت چپ نوار سیاه رنگ بالای پست‌ها استفاده کنید.

- با کلیک روی علامت فیدخوان به فید RSS دهکده دسترسی پیدا خواهید کرد.

برای دسترسی به نسخه موبایل دهکده می‌توانید از لینک «نسخه موبایل» و یا آدرس http://english-village.mihanblog.com/m استفاده نمایید.

 - در صورت تمایل به پشتیبانی مالی از دهکده و یا برای پرداخت هزینه خدماتی که از پیش با من هماهنگ کرده‌اید از درگاه پارس‌پال در پایین نوار سیاه رنگ استفاده کنید (در حال حاضر غیر فعال).

 

بخش سوم، ستون سمت راست:

- در قسمت موضوعات می‌توانید به مطالب مورد نظرتان بصورت موضوعی دسترسی داشته باشید.

- پس از قسمت موضوعات، پیوندهای جانبی دهکده را مشاهده می‌کنید.

- در قسمت پیوندهای دوستان، فهرست سایت‌ها و وبلاگهایی را مشاهده می‌نمایید که با دهکده تبادل لینک کردهاند.

- در پایان آمار دهکده طبق آمارگیر سایت میهن بلاگ قرار داده شده است.

 

بخش چهارم، ستون سمت چپ:

- اولین قسمت ستون سمت چپ آرشیو ماهیانه مطالب است که دسترسی شما به مطالب وبلاگ را بر اساس بازه‌های زمانی گوناگون فراهم می‌آورد.

- پس از قسمت آرشیو مطالب، دیکشنری دهکده قرار دارد که یکی از کامل‌ترین دیکشنری‌های چندزبانه حال حاضر است.

- قسمت پیوندهای تخصصی مجموعه‌ای از سایت‌های معتبر آموزش زبان انگلیسی را به شما معرفی می‌کند.

 

بخش پنجم، ستون وسط (قسمت‌های مختلف پست‌ها):

- با کلیک روی ادامه مطلب می‌توانید به متن کامل مطلب دسترسی پیدا کنید. برخی پست‌ها دارای ترجمه‌اند که ترجمه آنها معمولا در ادامه مطلب آورده می‌شود.

- قسمت طبقه‌بندی نشان می‌دهد که موضوع اصلی آن مطلب چیست.

- برچسب‌ها شامل واژگان کلیدی مرتبط با متن پست هستند.

- در زیر برچسب‌ها یک لینک تصویری مستقیم برای عضویت در خبرنامه قرار داده شده است که با کلیک بر آن به صفحه عضویت در خبرنامه منتقل می‌شوید.

- در بالای لینک نظرات بخشی با نشان قلب وجود دارد که می‌توانید با کلیک روی رنگ سبز علاقه خود به مطلب یا با کلیک روی رنگ قرمز عدم علاقه خود به مطلب را نشان دهید.

- لینک مطالب مرتبط که زیر برخی پست‌ها قرار دارد نیز شما را به پست‌های مرتبط با آن مطلب راهنمایی می‌کند.

- زیر پست‌ها بخش آخرین مطالب قرار دارد که به شما امکان می‌دهد به 14 پست آخر وبلاگ دسترسی داشته باشید. در زیر این قسمت نیز لینک دسترسی به تمامی صفحات وبلاگ را مشاهده می‌نمایید.

- در انتها و در کنار «فرم تماس با مدیریت دهکده زبان» قسمت «پیوندهای پیشنهادی» را مشاهده می‌کنید که فهرستی از سایت‌های معتبر و مفید فارسی زبان در زمینههای گوناگون را به شما معرفی میکند.

- هم‌چنین در سمت چپ پیوندهای دهکده فلشی رو به بالا قرار دارد که با کلیک روی آن به بالای صفحه هدایت می‌شوید.

 

بخش ششم، خبرنامه:

خوانندگانی که مایل هستند پست‌های جدید دهکده را بصورت ماهانه در ایمیل خود دریافت کنند، با کلیک روی لینک موجود در بالای صفحه یا لینک تصویری موجود در پایین هر پست و تکمیل فرم عضویت [یا از طریق ارسال مشخصات شخصی شامل نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن همراه (اختیاری)، و آدرس وبسایت/وبلاگ (اختیاری) به ایمیل مدیریت دهکده] و تایید عضویت با کلیک روی لینکی که به ایمیلشان فرستاده شده به عضویت خبرنامه در می‌آیند.

توجه: شماره تلفن همراه اعضای خبرنامه برای برنامه‌های احتمالی آتی (پیامک‌های آموزشی) استفاده خواهد شد. این برنامه تنها در صورت به حد نصاب رسیدن تعداد شماره‌های تلفن همراه اجرا خواهد شد. اعضای خبرنامه که شماره تلفن همراه خود را وارد نکرده‌اند می‌توانند برای افزودن شماره تلفن همراه خود از ویرایش تنظیمات شخصی در انتهای متن خبرنامه استفاده نمایند یا آنرا برای من ارسال کنند.

خبرنامه دهکده شامل قسمت‌هایی است که در زیر بطور مختصر معرفی می‌شوند.

- محتوای ایمیل را نمی‌توانید مشاهده کنید؟ اینجا کلیک کنید.

خوانندگانی که قادر به مشاهده ایمیل بطور کامل نمی‌باشند (متن یا عکس‌های موجود در ایمیل برای آنها باز نمی‌شود) می‌توانند با کلیک روی این عنوان صفحه خبرنامه را در یک پنجره جدید مشاهده نمایند.

- تازه‌های «دهکده زبان»

این قسمت شامل عناوین پست‌های جدید دهکده می‌باشد. پس از معرفی عناوین بخشی از متن هر یک از پست‌های جدید که معمولا شامل متن انگلیسی آنها می‌باشد یا محتوای آن را معرفی می‌کند در اختیار شما قرار می‌گیرد. خوانندگان گرامی برای مشاهده متن کامل هر پست می‌توانند روی «ادامه مطلب» در قسمت پایین سمت چپ معرفی هر پست کلیک نمایند. هم‌چنین زیر ادامه مطلب امکان like، tweet، و +1 آن مطلب وجود دارد. ضمن آنکه میتوانید مطلب مورد نظرتان را با استفاده از لینک موجود زیر هر پست در Instapaper ذخیره کرده و در فرصت مناسب مطالعه نمایید.

- سایر مطالب اخیر

پست‌هایی که در هفته‌های اخیر گذاشته شده‌اند در این قسمت مشاهده می‌شوند. همچنین لینک دسترسی به آرشیو کامل خبرنامه در انتهای این قسمت قرار داده شده است.

- به اشتراک گذاری این ایمیل

خوانندگانی که علاقمندند خبرنامه دهکده را روی سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارند می‌توانند روی عکس مربوط به سایت مورد نظرشان کلیک کرده و مراحل اشتراک گذاری را تکمیل نمایند.

- دوستان خود را به خبرنامه «دهکده زبان» دعوت کنید

با کلیک روی این لینک و وارد کردن آدرس ایمیل دوستانتان آنها را به خبرنامه دهکده دعوت کنید. با این کار علاوه بر کمک به دوستانتان برای یادگیری زبان انگلیسی موجب افزایش انگیزه من برای گسترش امکانات و افزایش پست‌های دهکده خواهید شد.

- ویرایش اطلاعات شخصی

برای ویرایش و تکمیل اطلاعات شخصی خود (مانند وارد کردن شماره تلفن همراه یا آدرس وبسایت/وبلاگ خود) روی این لینک کلیک نمایید.

 - لغو عضویت

چنانچه تمایلی به دریافت خبرنامه دهکده ندارید، روی این لینک کلیک نمایید.


سوال‌های احتمالی خود پیرامون مطالب این پست و نیز پیشنهادات، انتقادات، و یا نظراتتان برای بهبود دهکده را با من در میان بگذارید. با سپاس از همراهی شما با «دهکده زبان».لینک مطالب مرتبط: عضویت در خبرنامه،

طبقه بندی: سایر مطالب دهکده زبان، 

برچسب ها: دهکده زبان، English Village، خبرنامه، تماس با مدیریت، امکانات، چگونه، عضویت،

نویسنده: بهنام کیماسی
آرشیو مطالب
دیکشنری دهکده


پیوندهای تخصصی