تبلیغات
«دهکده زبان» - معرفی دانش‏نامه مایکروسافت انکارتا
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 16 بهمن 1392

در این پست از «دهکده زبان» به معرفی دانش‏نامه انگلیسی زبان مایکروسافت انکارتا (Microsoft Encarta) می‏پردازیم که معروف‏ترین دانش‏نامه جهان در سال‏های اخیر بوده است. شرکت مایکروسافت در سال 1993 اقدام به ساخت این نرم‏افزار رایانه‏ای نمود و سرانجام در سال 2009 پروژه این دانش‏نامه را متوقف و وب‏سایت آن را از دسترس خارج کرد. برای آشنایی بیشتر با این نرم‏افزار با ادامه این پست همراه ما باشید.

Microsoft Encarta Premium 2009 انکارتا

انکارتا حاوی متون زبان انگلیسی در زمینه‏های مختلف علمی، ادبی و هنری، اطلس‏های دو بعدی و سه بعدی جهان، اطلس تاریخ جهان، تورهای سه بعدی از مکان‏های تاریخی جهان، فرهنگ واژگان (به زبان‏های انگلیسی، فرانسوی، اسپانیولی، آلمانی و ایتالیایی) و منابع تحقیقاتی گوناگون و متنوع می‏باشد. در این نرم‏افزار علاوه بر استفاده از متون پربار مستند، از تصاویر و هم‏چنین فایل‏های صوتی و ویدیوئی بسیاری نیز بهره گرفته شده است. در انکارتا دانش‏نامه ویژه‏ای (به همراه بازی‏های فکری) برای کودکان نیز گنجانده شده است که در صورت آشنایی آنها با زبان انگلیسی بسیار مفید واقع خواهد شد.

دانش‏نامه انکارتا شامل بخش‏های کلی ابزارهای مربوط به ریاضی، زبان‏های خارجی، جستجو، پژوهش و گزارش، جداول و نمودارها، تحصیلی و شغلی، بازی و سرگرمی، و جستجوی موضوعی است. هر کدام از این بخش ها شامل هزاران زیر شاخه است. همچنین نوار جستجویی در صفحه اول این نرم‏افزار قرار دارد که تنها با وارد کردن عبارت مورد نظر به تمامی اطلاعات مربوط به آن عبارت دسترسی خواهید داشت.

Microsoft Encarta Home Page

دانش‏نامه کودکان انکارتا هم شامل بخش‏های کلی گوناگونی است که از آن جمله می‏توان به حیوانات، علوم، ورزش و تندرستی، هنر، خواندن و نوشتن، افراد و مشاهیر، مکان‏های مختلف، تاریخ، مطالعات اجتماعی، و بازی و سرگرمی اشاره داشت. بعلاوه می‏توان از نوار جستجوی موجود در بالای صفحه برای دسترسی مستقیم به اطلاعات مختلف استفاده نمود.

Microsoft Encarta Kids Home Page

فرهنگ واژگان انکارتا نیز شامل تلفظ، تعریف، مترادف و متضاد واژگان انگلیسی، ترجمه فرانسوی، اسپانیولی، آلمانی، و ایتالیایی هر واژه، و توضیحات دستوری (گرامری) مربوط به آن واژگان می‏شود.

استفاده از این دانش‏نامه به کلیه کسانی که مایل به تقویت مهارت شنیداری، خواندن و درک مطلب زبان انگلیسی خود هستند توصیه می‏شود. برای خرید و یا دانلود آخرین نسخه نرم‏افزار دانش‏نامه انکارتا روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید یا دانلود نرم ‏افزار مایکروسافت انکارتاطبقه بندی: معرفی نرم افزار، 

برچسب ها: Microsoft، Encarta، دایره المعارف، انگلیسی، نرم افزار، دانلود، نقد،

نویسنده: بهنام کیماسی
آرشیو مطالب
دیکشنری دهکده


پیوندهای تخصصی