تبلیغات
«دهکده زبان» - داستان انگلیسی صوتی آلیس در سرزمین عجایب
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 29 اسفند 1392

ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب (Alice's Adventures in Wonderland) نام کتابی است که لوئیس کارول (Lewis Carrol) در سال ۱۸۶۵ میلادی منتشر کرد. بعدها جنیفر باست (Jennifer Bassett) متن این داستان را بازنویسی کرد. این کتاب که برای کودکان نوشته شده‌ است داستان خیالی سفر دختری به نام آلیس را تعریف می‌کند که به دنبال خرگوش سفیدی به سوراخی در زمین می‌رود و در آنجا با ماجراهای عجیبی روبه رو می‌شود.

داستان کاملاً اتفاقی آغاز می‌گردد و با تمایل کودکانه آلیس برای عبور از دری کوچک و ورود به باغی پر از گل ادامه می‌یابد. آرزوهای دور از حقیقتی که محقق می‌گردند و موجودات عجیبی که در آن سرزمین حضور دارند ادبیات خیال‌پردازی داستان را شکل می‌دهند و مفاهیمی عمیق را در قالب داستانی کودکانه بیان می‌کنند. آلیس در سرزمین عجایب در طول صد و پنجاه سال گذشته بی‏وقفه تجدید چاپ شده و نه تنها در عرصهٔ چاپ و نشر کتاب و تصویرگری که در دیگر عرصه‌های هنر نظیر انیمیشن، فیلم، موسیقی، عکاسی و نقاشی نیز تاثیرگذار و الهام بخش بوده ‌است.

در سال 1951 شرکت والت دیزنی (Walt Disney) انیمیشن آلیس در سرزمین عجایب را ساخت که با استقبال بسیار گسترده‏ای روبرو شد. هم‏چنین تیم برتون (Timothy Walter “Tim” Burton) در سال 2010 فیلمی را با همین نام ساخت که در هشتاد و سومین دوره مراسم اسکار برنده جایزه بهترین کارگردانی هنری و بهترین طراحی لباس شد. در سال 2011 اعلام شد که آلیس در سرزمین عجایب نهمین فیلم پرفروش جهان در تمام طول تاریخ است.

با توجه به شهرت بسیار زیاد این داستان، بر آن شدم تا داستان صوتی آلیس در سرزمین عجایب را در نوروز 1393 پیشکش خوانندگان «دهکده زبان» کنم. در ادامه این پست لینک دانلود این داستان صوتی (در قالب فایل PDFبه همراه معنی انگلیسی واژه های جدید قرار داده شده است که امیدوارم از خواندن و شنیدن آن لذت ببرید. هم‏چنین لینک دانلود انیمیشن و فیلم آلیس در سرزمین عجایب برای شما گذاشته شده است که امیدوارم مورد توجه قرار گیرد.

لینک دانلود مستقیم داستان صوتی آلیس در سرزمین عجایب

لینک دانلود انیمیشن آلیس در سرزمین عجایب محصول شرکت والت دیزنی

لینک دانلود فیلم آلیس در سرزمین عجایب (2010) با کارگردانی تیم برتون - دو زبانه با دو کیفیت 1080p و 720pطبقه بندی: داستان های بسیار کوتاه، 

برچسب ها: Alice in Wonderland، audio story، PDF، ebook، دانلود کتاب، فیلم، انیمیشن،

نویسنده: بهنام کیماسی
آرشیو مطالب
دیکشنری دهکده


پیوندهای تخصصی