تبلیغات
«دهکده زبان» - Duolingo
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 تیر 1393

یادگیری زبان جدید برای خیلی ها کار طاقت فرسایی است؛ از یادگیری واژگان و اصطلاحات و تلفظ و دستور زبان گرفته تا بکارگیری درست زبان جدید، بیشتر افراد را از یادگیری زبان جدید دلسرد می کند، ولی این روزها برنامه های تلفن همراهی ابداع شده اند که یادگیری زبان جدید را به یک سرگرمی جالب و مهیج تبدیل می کنند. در ادامه این پست از «دهکده زبان» به معرفی یکی از بهترین این برنامه ها با نام Duolingo می پردازم.

Duolingo، دولینگو

Duolingo یک برنامه اجتماعی آموزش زبان است که شما و دوستانتان را برای کسب امتیاز بیشتر و پیشروی به مراحل بالاتر به رقابت وا می دارد. در این برنامه شما می توانید زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، و پرتغالی را از طریق یکدیگر فرا بگیرید؛ یعنی شرط اصلی این برنامه این است که شما دست کم با یکی از زبان های اشاره شده آشنا باشید تا بتوانید به کمک آن به یادگیری سایر زبان های مذکور بپردازید.

Duolingo

این برنامه کاملا رایگان دارای 4 سطح مقدماتی، متوسط، پیشرفته و نینجا برای هر زبان است که هر سطح به دسته های خاصی تقسیم بندی شده است. البته برای کسانی که سطحشان از مقدماتی بالاتر است، امکان امتحان تعیین سطح نیز وجود دارد.

Duolingo

هر بخش دارای تعدادی درس است که در آنها مهارت های چهارگانه (گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن) به شما آموزش داده می شود و در پایان هر درس از شما یک آزمون گرفته می شود. در هر درس 4 قلب به شما داده می شود که در واقع تعداد اشتباه هایی است که می توانید داشته باشید. در صورتی که تعداد اشتباهاتتان کمتر از 4 باشد، آن درس تکمیل می شود و امتیازتان به شما نمایش داده می شود (تا با دوستانتان به رقابت بپردازید).

Duolingo

بعلاوه، پیوستگی آموزش، تعداد واژگانی که آموخته اید، و شمش (برای خرید قلب) در رقابت شما تاثیرگذارند. کسب شمش نیز از طریق ارتقا در مرحله (1 شمش)، ارتقا در سطح (2 شمش)، استفاده از برنامه به مدت ده روز پیاپی (1 شمش)، و دعوت از دوستان (1 شمش به ازای هر دو نفر) ممکن است.

Duolingo

آزمون های Duolingo هم در چند قالب شامل یادگیری با عکس، نوشتن جملاتی که می شنوید، خواندن جملاتی که می بینید، ترجمه جملات، و آزمون های تستی طراحی شده اند.

Duolingo

دسترسی به این برنامه از طریق ویندوز، اندروید، و IOS امکان پذیر است. برای ورود به برنامه هم می توانید از حساب کاربری گوگل یا فیس بوک استفاده کنید یا در سایت ثبت نام کنید.

دولینگوطبقه بندی: معرفی نرم افزار،  معرفی وب سایت، 

برچسب ها: اندروید، IOS، آموزش، زبان، انگلیسی، معرفی، نرم افزار،

نویسنده: بهنام ک
آرشیو مطالب
دیکشنری دهکده


پیوندهای تخصصی