تبلیغات
«دهکده زبان» - Intellidict
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 29 مرداد 1393

نیاز به یک دیکشنری مناسب برای ترجمه واژگان و جملات در بین زبان­های مختلف مانند انگلیسی، فارسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، ترکی استانبولی، و عربی و هم­چنین دسترسی به دیکشنری های تخصصی علوم گوناگون همیشه ضروری به نظر میرسد و بهترین راه برای رفع این نیاز نصب یک برنامه کارآمد در تلفن همراه است. با «دهکده زبان» همراه شوید تا در ادامه به بررسی مختصر «دیکشنری هوشمند» بپردازیم که به نظر بنده بهترین برنامه دیکشنری اندرویدی فعلی است.

Intellidict

این برنامه ویژگی های کاربردی زیادی دارد که از آن جمله میتوان به ترجمه واژگان یا جملات در داخل محیط برنامه، ترجمه هوشمند، ترجمه شناور، سرویس ترجمه، سرویس OCR، و پنل ترجمه اشاره داشت.

Intellidict

ترجمه هوشمند برای ترجمه واژگان یا جملات در حین مطالعه کتاب های الکترونیکی یا وب سایت ها است. کافیست کلمه یا جمله ای را که می خواهید ترجمه کنید کپی نمایید تا دیکشنری بطور خودکار فعال شود. دو روش برای استفاده از ترجمه هوشمند وجود دارد: روش گذرا، و روش نمایش در پنجره جدید. در روش گذرا ترجمه به مدت چند ثانیه (که قابل تنظیم است) نمایش داده میشود. در روش نمایش در پنجره جدید ترجمه در پنجره ای جدید در وسط صفحه نمایش داده میشود و به محض آنکه پنجره جدید را لمس کنید محو خواهد شد تا کارتان را مختل نکند.

Intellidict

ترجمه شناور به کاربر امکان میدهد در هر جایی از گوشی یا تبلت خود که هست با فشردن دکمه شناور پنجره دیکشنری را باز کند. محل دکمه و پنجره شناور قابل تنظیم است.

Intellidict

سرویس ترجمه امکان دیگری از برنامه است که به کاربر اجازه میدهد لپ تاپ یا سایر وسایل الکترونیکی خود را از طریق وایرلس به گوشی تلفن همراهش متصل نموده و از دیکشنری هوشمند بهره ببرد.

سرویس OCR این امکان را فراهم می آورد تا از متن مورد نظرتان عکس برداری کنید و دستگاه عکس را به متن تبدیل کرده و آنرا ترجمه می کند.

Intellidict

پنل ترجمه هم برای آسان کردن کار ترجمه متون استفاده می شود. کافیست متن خود را کپی کرده و داخل پنل ترجمه بچسبانید. سپس با لمس هر کلمه معنی آن بلافاصله نمایش داده خواهد شد.

این دیکشنری امکان تلفظ در هنگام ترجمه واژگان را نیز دارد که نیازمند موتورهای تلفظ است (موتورهای تلفظ را میتوان از داخل تنظیمات برنامه دریافت کرد). پس از نصب موتورهای تلفظ میتوانید گزینه تلفظ را در تنظیمات فعال نمایید. ضمنا در گوشی هایی که از قابلیت نصب برنامه در کارت حافظه پشتیبانی می کنند میتوان برنامه را به کارت حافظه نیز انتقال داد.

Intellidict

توجه داشته باشید که این دیکشنری دارای دو نسخه رایگان و کامل (35000 ریال) است که نسخه رایگان دارای محدودیت های زیر است:

- تنها امکان دانلود و نصب یک دیکشنری در بخش مدیریت دیکشنری ها وجود دارد.

- انجام 50 ترجمه توسط پنجره شناور

- انجام 100 ترجمه توسط سرویس ترجمه هوشمند

- انجام 100 ترجمه با سرویس پنل ترجمه

- انجام 100 ترجمه در داخل برنامه با استفاده از دیگر دیکشنری های دانلود شده

- عدم امکان استفاده از سرویس ترجمه متن

فهرست دیکشنری های برنامه:

لغتنامه های فارسی به فارسی معین و دهخدا، دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی کمبریج (Cambridge)، آکسفورد (Oxford)، و لانگمن (Longman)، دیکشنری فونتیک، گلاسوری های بابیلون (Babylon)، دیکشنری انگلیسی به آلمانی و آلمانی به انگلیسی (Langensheidt)، دیکشنری فارسی به آلمانی و آلمانی به فارسی، دیکشنری عربی به عربی، دیکشنری عربی به فارسی و فارسی به عربی نبراس، دیکشنری عربی به فارسی و فارسی به عربی، دیکشنری ایتالیایی به فارسی و فارسی به ایتالیایی، دیکشنری فرانسوی به فارسی و فارسی به فرانسوی، دیکشنری ترکی استانبولی به فارسی، دیکشنری اسپانیایی به فارسی و فارسی به اسپانیایی، دیکشنری انگلیسی به فارسی ریاضی، دیکشنری روسی به فارسی و فارسی به روسی، دیکشنری نورپردازی، دیکشنری الکترونیک فرکانس رادیویی، دیکشنری انگلیسی به فارسی نقشه برداری، دیکشنری انگلیسی به فارسی حسابداری، دانشنامه انگلیسی به فارسی کامپیوتری، دیکشنری انگلیسی به فارسی علوم زمین شناسی، دیکشنری انگلیسی به فارسی حقوق، دیکشنری مهندسی عمران فولاد، دانشنامه پزشکی، دیکشنری پزشکی iMedix، دیکشنری انگلیسی به فارسی زیست­ شناسی، دیکشنری پزشکی Merriam Webster، ترمینولوژی مخابرات، دیکشنری الکتروشیمیایی، دیکشنری فارسی به انگلیسی الکترونیک، ترمینولوژی الکترونیک، دیکشنری انگلیسی به فارسی به انگلیسی خاک شناسی، دیکشنری انگلیسی به فارسی مهندسی آب، دیکشنری مهندسی عمران پل و پل سازی، دیکشنری مهندسی عمران بتن و سازه های بتنی، دیکشنری، مهندسی عمران سد و سد سازی، دیکشنری مهندسی عمران زلزله، دیکشنری انگلیسی به فارسی مهندسی عمران، دیکشنری مهندسی عمران خاکبرداری، دیکشنری مهندسی عمران مدیریت ساخت، دیکشنری مهندسی عمران راه سازی، دیکشنری انگلیسی به فارسی مهندسی برق، فال حافظ، تعبیر خواب و غیره.طبقه بندی: معرفی نرم افزار، 

برچسب ها: دیکشنری، فرهنگ لغت، دانلود، اندروید، هوشمند، چندزبانه، Android،

نویسنده: بهنام ک
آرشیو مطالب
دیکشنری دهکده


پیوندهای تخصصی