تبلیغات
«دهکده زبان» - مطالب بهمن 1391
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 بهمن 1391

مکالمه ای که در ادامه این پست از «دهکده زبان» آورده شده است مکالمه ی یک پیشخدمت با یک مشتری در رستوران است. هدف این پست بیان چند اصطلاح رایجی است که می توان در رستوران استفاده کرد. به این مکالمه توجه فرمایید:

Waiter cartoon - گارسن - پیشخدمت رستوران
ادامه مطلب

طبقه بندی: اصطلاحات کاربردی، 

برچسب ها: would recommend، on the house، work on something، انتخاب غذا، اشانتیون، رایگان، معادل،

نویسنده: مهدی
مرتبه
تاریخ : جمعه 27 بهمن 1391

جشن سپندارمذگان که به نام های اسفندگان، مردگیران و برزیگران نیز شناخته میشود، یکی از جشن های بسیار دیرپای ایرانی است که در روز 5 اسفند هر ساله برگزار میشده است؛ اما به دلیل تغییرات روزشمار ایرانی، امروزه همزمان با 29 بهمن ماه گرامی داشته میشود. سپندارمذ نام فرشته نگهبان زمین است که چون زمین مانند زن در زندگی انسان ها نقش باروری و باردهی دارد؛ نام روز زمین، زن و عاشقان بر این روز نهاده شده است. از جمله رسوم ایرانیان در این روز پیروی مردان از زنان، اهدای کادوهایی از جمله گل بیدمشک به زنان و دختران، پوشیدن رخت نو، کاشتن درخت و پختن آش هستند. در ادامه این پست از «دهکده زبان» با پیامک های انگلیسی شادباش این روز (همراه با ترجمه پارسی) در خدمت شما هستیم.

پیامک سپندارمذگان - اس ام اس اسفندگان - Sepandarmazgan SMS

ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگ پارسی، 

برچسب ها: اس ام اس، تبریک، سپندارمذگان، اسفندگان، SMS، روز عشق، ایرانی،

نویسنده: بهنام کیماسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 25 بهمن 1391

سالها دل طلب جام جم از ما میکرد

وانچه خود داشت ز بیگانه تمنا میکرد

سپندارمذگان (اسفندگان) از دیرباز در تاریخ کهن ایران زمین با نام روز زن، زمین و عاشقان شناخته شده و دیرینگی آن هزاران سال بیشتر از ولنتاین غربی است. سزاوار است تنها با چهار روز بردباری روز عشق را در ۲۹ بهمن ماه جشن بگیریم و این گونه سپاس گزار زحمات بانوان ایرانی باشیم. در ادامه این پست از «دهکده زبان» با نکاتی دانستنی درباره تاریخچه و چگونگی گرامیداشت سپندارمذگان به انگلیسی همراه با ترجمه پارسی آن در خدمت شما هستیم.

سپندارمذگان - اسفندگان - Sepandarmazgan - Esfandegan - ولنتاین ممنوع

ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگ پارسی، 

برچسب ها: جشن، باستانی، عشق، سپندارمذگان، ولنتاین، تاریخچه، انگلیسی،

نویسنده: بهنام کیماسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 24 بهمن 1391

ولنتاین روز ابراز عشق در فرهنگ مسیحی است که امروزه در بسیاری از کشورهای مسیحی جشن گرفته می شود. البته شماری از کشورهای غیرمسیحی نیز به دلیل نداشتن جشن جایگزین و شماری دیگر از جمله ایران به دلیل نداشتن آگاهی از جشن ها و مراسم پربار فرهنگی خویش این روز را جشن می گیرند. ابراز عشق در این روز معمولا با فرستادن کارت شادباش و گل ها و کادوهای سرخ و صورتی رنگ انجام می شود. با این پست از «دهکده زبان» همراه باشید تا پیشینه تاریخی و رسوم متداول این روز را با یک متن انگلیسی که ترجمه پارسی آن نیز قرار داده شده است مورد بررسی قرار دهیم.

Valentine's Day - روز عشق مسیحی - Christian day of love - ولنتاین

ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگ انگلیسی زبانان، 

برچسب ها: ولنتاین، Valentine's Day، 14 فوریه، روز عشق، مسیحی، تاریخچه، سپندارمذگان،

نویسنده: بهنام کیماسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 17 بهمن 1391

استفاده درست از حرف اضافه ای که پس از فعل می آید نکته ای کلیدی در زبان انگلیسی است. گاهی اوقات نیز استفاده از حرف اضافه می تواند اشتباه باشد. برای مثال خیلی ها عادت دارند بگویند “Answer to me!” در حالی که باید گفت “Answer me!” و نیازی به استفاده از حرف اضافه to ندارد. با «دهکده زبان» همراه باشید تا در ادامه این پست به کلمه ی arrive و چگونگی استفاده آن با حروف اضافه in و at بپردازیم.

arriving home - returning home

ادامه مطلب

طبقه بندی: دستور زبان، 

برچسب ها: حروف، اضافه، دستور زبان، arrive، in، at، to،

نویسنده: مهدی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 12 بهمن 1391

دو واژه هم آوا (homonym) نامیده میشوند هرگاه تلفظشان یکی باشد ولی نوشتارشان متفاوت (هم چون خوار – خار)، یا آن که هم تلفظ و هم نوشتارشان یکی باشد ولی معنای کاملا متفاوتی داشته باشند( مثل شیر، گاز). جملات انگلیسی که در ادامه این پست از «دهکده زبان» مشاهده می کنید بر پایه تفاوت معنایی Homonym ها نوشته شده اند. سعی کنید معنی هر کلمه را در جایگاه خود بیابید.

Best Homonym Example Sentences

ادامه مطلب

طبقه بندی: دستور زبان، 

برچسب ها: هم آوا، homonym، تلفظ، یکسان، معنی، متفاوت، انگلیسی،

نویسنده: بهنام کیماسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 9 بهمن 1391

کلماتی که استفاده می کنید تصویری از شخصیت شما ارائه می دهند، اما بدون شک نحوه چینش کلمات در جملات تصویری بزرگ تر و شفاف تر از شخصیت شما را معرفی می کنند. در واقع دستور زبانی که استفاده می کنید تاثیری آنی و در عین حال مانا بر دوستان، همکاران و معلمانتان دارد.

متاسفانه، یادگیری دستور زبان انگلیسی همواره خسته کننده بوده است. اما نویسندگان کتاب Grammar Smart تمامی تلاش خود را به کار برده اند تا کتابی غیر ملال آور و حتی سرگرم کننده به زبان آموزان ارائه دهند. کتابی که به شما کمک می کند تا با اعتماد به نفس و گیرایی صحبت کنید و بنویسید.

از همین رو در ادامه این پست لینک دانلود نرم افزاری که توسط «دهکده زبان» از فایل های صوتی این کتاب ساخته شده و نکات مهم گرامری را در مدت زمان دو ساعت به شما آموزش میدهد، قرار داده شده است که امیدوارم مورد توجه شما قرار گیرد. نظرات خود در مورد این نرم افزار را با ما در میان بگذارید.

دانلود نرم افزار Grammar Smart an Audio Guide to Perfect Usage

ادامه مطلب

طبقه بندی: دستور زبان،  معرفی نرم افزار، 

برچسب ها: دانلود، نرم افزار، Grammar Smart، کتاب، فایل صوتی، دستور زبان، آموزش،

نویسنده: امیرحسین
(تمامی صفحات:2)      [1]   [2]  

آرشیو مطالب
دیکشنری دهکده


پیوندهای تخصصی