تبلیغات
«دهکده زبان» - مطالب اسفند 1391
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 28 اسفند 1391

باز عالم و آدم و پوسیدگان خزان و زمستان خندان و شتابان به پیشواز بهار میروند تا اندوه زمستان را به فراموشی سپارند و کابوس غم را در زیر خاک مدفون سازند و آنگاه سر مست و با وجد و نشاط و با رقص و پایکوبی با ترنم این سرود طرب انگیز نوروز و جشن شکوفه ها را برگزار می نمایند.

و باز گرمای ملایم و فرحبخش روزهای آفتابی بهار در باغ و راغ و کشتزارها به سبزه و گلها و درختان بشارت میدهد تا از خواب سنگین زمستان بیدار شوند و روح تازه بخود گیرند و آنگاه این نوای جانبخش را ساز بدارند.

و باز نسیم گوارای گیسوان مشک بوی بته های گلاب را با آهنگ موزون تکان میدهد تا با لاله ی خوش عذار و نرگس و ریحان و گل های دشتی همزمان جوانه زنند و ترانه عشق را به گوش عشاق برسانند و آنگاه در چمنها و دشت و دمن طوفان برپا کنند.

و باز هوای شاداب به عشرتگاه باغ و لاله زارها راه میگشاید و گلهای سرخ و زرد و نیلوفری را که در سبزه زارها می رویند نوازش میدهد، و آنگاه پربار چمن را به نظاره می نشیند و همین که در مرغزاران حریرپوش به میزبانی مردان پاکدل دشت می شتابد ناله ی نی را می شنود و وظیفه دار این پیام میگردد.

فرا رسیدن نوروز 92 را از طرف خودم، مهدی و مهسا به تمامی خوانندگان «دهکده زبان» شادباش میگویم. باشد که سال 92 برایتان سالی سرشار از سلامتی، بهروزی، شادکامی، سربلندی و پیروزی باشد. دیدن ویدئوی بسیار کوتاهی که به همین مناسبت برایتان آماده کردم را از دست ندهید.لینک مطالب مرتبط: Happy Norooz 1389، تاریخچه نوروز به انگلیسی و فارسی، نوروز در گاهشمار جهانی، نوروزتان پیروز، Happy New Year، Happy Persian New Year، پیامک تبریک سال نو، نوروز 1391 خجسته، پیامک های شادباش نوروز 92، پیامک های انگلیسی شادباش نوروز 93،

طبقه بندی: سایر مطالب دهکده زبان، 

برچسب ها: ویدیو، کلیپ، تبریک، نوروز، انگلیسی، Happy Norooz، The Persian New Year،

نویسنده: بهنام کیماسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 27 اسفند 1391

در این پست از «دهکده زبان» آموزش برخی اصطلاحات رایج در اکثر فیلم های زبان انگلیسی را آغاز میکنیم. امیدوارم از یادگیری این اصطلاحات لذت ببرید. نظرات خود در مورد این اصطلاحات را با ما در میان بگذارید.


Just between us

بین خودمون باشه (جایی درز نکنه(

Just between us - shhh - quiet - secret - ساکت - هیس - بین خودمون بمونه

ادامه مطلب

طبقه بندی: اصطلاحات کاربردی، 

برچسب ها: زبان اصلی، راز بین خودمون، just between us، disappointed in you، well done، good job، آفرین،

نویسنده: مهدی
مرتبه
تاریخ : جمعه 25 اسفند 1391

همان طور که می دانید از as ... as برای بیان برابری دو صفت استفاده می شود. جمله زیر را با استفاده از as … as بازنویسی کنید. پاسخ درست را میتوانید در ادامه این پست از «دهکده زبان» مشاهده نمایید.

- Sometimes she treats me right, sometimes she treats me wrong.

سوال - question - فکر کردن در مورد سوال خیلی سخت

ادامه مطلب

طبقه بندی: دستور زبان، 

برچسب ها: گرامر، دستور زبان، انگلیسی، سوال، سخت، پاسخ، گیر انداختن،

نویسنده: بهنام کیماسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 اسفند 1391

The Secret to Success

A young man asked Socrates the secret to success. Socrates told the young man to meet him near the river the next morning. When they met, Socrates asked the young man to walk with him into the river. When the water got up to their neck, Socrates swiftly ducked the young man into the water. The boy struggled to get out, but Socrates was strong and kept him there until the boy started turning blue. Socrates pulled the boy’s head out of the water and the first thing the young man did was to gasp and take a deep breath of air. Socrates asked him what he wanted the most when he was there. The young man replied, “Air!” “That’s the secret to success,” said Socrates. When you want success as much as you wanted the air, then you will get it. There is no other secret.

رمز موفقیت سقراط - Socrates secret to success

ادامه مطلب

طبقه بندی: داستان های بسیار کوتاه، 

برچسب ها: داستان کوتاه، انگلیسی، the secret of success، Socrates، سقراط، درک مطلب، reading،

نویسنده: مهسا
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 21 اسفند 1391

سال نو می شود. زمین نفسی دوباره می کشد. برگ ها به رنگ در می آیند و گل ها لبخند می زنند و پرنده های خسته بر می گردند و دراین رویش سبز دوباره دوستی ها تازه میشوند و دلها رنگ و بوی شادمانی به خود میگیرند! با پیام ها و پیامک های جدید شادباش نوروز 92 به انگلیسی و فارسی در ادامه این پست از «دهکده زبان» همراه ما باشید.

Norooz - نوروز - سال نو - Persian New Year

ادامه مطلب

لینک مطالب مرتبط: Happy Norooz 1389، تاریخچه نوروز به انگلیسی و فارسی، نوروز در گاهشمار جهانی، نوروزتان پیروز، Happy Persian New Year، Happy New Year، پیامک تبریک سال نو، نوروز 1391 خجسته، پیامک های انگلیسی شادباش نوروز 93، نوروزتان شاد و فرخنده باد،

طبقه بندی: جملات زیبا، 

برچسب ها: اس ام اس، تبریک، سال نو، نوروز، انگلیسی، ترجمه، SMS،

نویسنده: بهنام کیماسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 20 اسفند 1391

این پست از «دهکده زبان» مکالمه ای بین  رییس و کارمند یک اداره است که در آن کارمند از رییس درخواست مرخصی می کند. ابتدا به مکالمه توجه کنید. در ادامه اصطلاحات به همراه ترجمه ی آن آمده است.

employer & employee - کارمند و مدیر - رییس و مرئوس
ادامه مطلب

طبقه بندی: اصطلاحات کاربردی، 

برچسب ها: کارمند، مدیر، اداره، مرخصی، تقاضا، مکالمه، انگلیسی،

نویسنده: مهدی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 17 اسفند 1391

روز جهانی زنان که هر ساله در 8 مارس گرامی داشته میشود، جشن بزرگی برای زنان در سرتاسر جهان محسوب میگردد. هر منطقه و کشوری، بنا به ویژگی های خود، مراسم این روز را با اهداف و شعارهای خاصی برگزار میکنند. البته سازمان ملل متحد از سال 1996 به بعد هر ساله شعاری را برای این سال در نظر میگیرد که بیشتر این شعارها در راستای محکوم کردن خشونت علیه زنان و برپایی تساوی بین حقوق زن و مرد هستند. با این پست از «دهکده زبان» حاوی ویدئوی انگلیسی و بسیار جذاب روز جهانی زنان همراه باشید. هم چنین میتوانید برای دانلود مقاله اختصاصی «دهکده زبان» در مورد این روز به انگلیسی و فارسی به ادامه مطلب مراجعه نمایید:

[]

ادامه مطلب

لینک مطالب مرتبط: Women-s Day - Wikipedia، International Women-s Day Official Website،

طبقه بندی: فرهنگ انگلیسی زبانان، 

برچسب ها: Happy Women's Day March 8th، International، Women's، Day، History، شعار، سازمان ملل متحد،

نویسنده: بهنام کیماسی
(تمامی صفحات:2)      [1]   [2]  

آرشیو مطالب
دیکشنری دهکده


پیوندهای تخصصی