تبلیغات
«دهکده زبان» - مطالب آذر 1391
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 29 آذر 1391

در مورد تاریخچه و باورهای رایج شب یلدا (شب چله) چه می دانید؟ با این پست انگلیسی و پارسی (با ترجمه خودم) از «دهکده زبان» همراه شوید تا در مورد شب یلدا بیشتر بدانید. در ضمن پیشاپیش یلدایتان شاد، همایون و خجسته باد.

Shab-e Yalda - Shab-e Chelleh - Yalda Night - شب یلدا - شب چله

ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگ پارسی، 

برچسب ها: یلدا، تاریخچه، چله، میترا، انگلیسی، متن، شب،

نویسنده: بهنام کیماسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 28 آذر 1391

ویرایش چهارم Interchange

مجموعه Interchange شناخته شده ترین مجموعه کتاب های آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان، جوانان و بزرگسالان تا کنون می باشد که در قالب چهار کتاب به آموزش مهارت های زبانی می پردازد. ویرایش سوم این کتاب در بسیاری از آموزشگاه های زبان در سطح ایران و جهان در حال حاضر تدریس می شود، و ویرایش چهارم آن نیز به تازگی به بازارها عرضه شده است. منطق استفاده شده در تهیه این مجموعه مبتنی بر آن است که انگلیسی را تنها از طریق مکالمات و روابط بامعنی می توان آموخت. این مجموعه کتاب ها از آموزش ابتدایی (حروف الفبا) تا سطح بالاتر از متوسط را شامل می شوند. این مجموعه دقت خاصی بر صحت و سرعت صحبت کردن دارد و تمامی مطالب کتاب در راستای یادگیری زبان به صورت کاربردی پیش می روند. این مجموعه آموزش زبان علاوه بر کتاب اصلی شامل کتاب کار، دیسک های فشرده کتاب اصلی، و دیسک های فشرده در دو قالب صوتی یا صوتی و تصویری، فیلم های آموزشی و بسیاری از نرم افزارهای جانبی می باشد که یادگیری زبان را برای زبان آموزان تسهیل می کند. هر کتاب این مجموعه شامل 16 واحد درسی می باشد که هر واحد خود به بخش هایی جداگانه جهت تقویت مهارت های مختلف زبانی تقسیم شده است. در پایان هر دو واحد، بخشی قرار گرفته است که به زبان آموز کمک می کند تا میزان پیشرفت خود در دو واحد قبلی را ارزیابی کند. بعد از واحد 16 کتاب نیز بخشی جداگانه برای تمرین بیشتر مهارت ها قرار داده شده است. در پایان کتاب بخشی خودخوان قرار دارد که به زبان آموز در مرور مطالبی که آموخته کمک شایانی می کند. با این که این مجموعه به عنوان موفق ترین مجموعه آموزش زبان انگلیسی در جهان شناخته می شود، اما امروزه مجموعه کتاب های جدیدتری به مرور در آموزشگاه ها جایگزین Interchange می شوند. امیدوارم این معرفی کوتاه از طرف «دهکده زبان» برای شما مفید واقع شده باشد.

خرید یا دانلود ویرایش سوم Interchange

خرید یا دانلود ویرایش چهارم Interchangeطبقه بندی: معرفی کتاب، 

برچسب ها: دانلود، کتاب، فایل صوتی، ویدیوی آموزشی، اینترچنج، ویرایش سوم، ویرایش چهارم،

نویسنده: بهنام کیماسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 27 آذر 1391

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که لغاتی که به طور روزمره از آنها استفاده می کنیم چه تاریخچه ای دارند و چرا و چگونه به شکلی که ما امروزه از آنها استفاده می کنیم درآمده اند؟ با این پست از «دهکده زبان» همراه باشید تا در مورد تاریخچه لغات بستنی و Ice cream بیشتر بدانید.


بستنی: Ice cream

ادامه مطلب

لینک مطالب مرتبط: Ice cream, Wikipedia، بستنی، ویکی پدیا، east tea can چیست؟،

طبقه بندی: زنگ تفریح،  ریشه واژه ها و اصطلاحات، 

برچسب ها: واژه شناسی، بستنی، ice cream، مخترع، ایرانی، شوخی، etymology،

نویسنده: بهنام کیماسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 22 آذر 1391

در زبان پارسی، صداهایی نظیر: آخ، وای، اه و ... نشان دهنده و بیانگر احساسات و حالات درونی شما هستند. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که معادل هر یک از این صداها در زبان انگلیسی چیست؟ در ادامه با «دهکده زبان» همراه باشید تا با برخی از این صداها آشنا شوید.

Interjections

ادامه مطلب

طبقه بندی: واژگان کاربردی، 

برچسب ها: interjection، هورا، آخ، وای، آه، ای، انگلیسی،

نویسنده: بهنام کیماسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 15 آذر 1391

بسیاری از افراد فکر می کنند که یادگیری زبان انگلیسی آن چنان هم سخت نیست. اما وقتی به همین افراد گفته می شود تا شعری که در ادامه مطلب مشاهده می کنید را با تلفظ صحیح تمامی لغات داخل آن بخوانند نظرشان به طور کلی تغییر پیدا می کند. شما هم می توانید مهارت خود در تلفظ لغات انگلیسی را امتحان کنید. آیا شما می توانید این شعر را بدون کمک گرفتن از فایل های صوتی قرار داده شده با تعداد کمی از اشتباهات تلفظی بخوانید؟ تلفظ کدام دسته از لغات داخل این شعر سخت تر یا آسان تر است؟ منتظر پاسخ شما در بخش نظرات همین پست از «دهکده زبان» هستم.

ادامه مطلب

لینک مطالب مرتبط: درس تلفظ لغات انگلیسی،

طبقه بندی: تلفظ،  اشعار، 

برچسب ها: شعر، شبیه، تلفظ، سخت، دشوار، English is tough stuff، poem،

نویسنده: بهنام کیماسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 2 آذر 1391

طوری از علائم نگارشی استفاده کنید که جمله زیر معنادار باشد. پاسخ در ادامه همین پست از «دهکده زبان» آورده شده است:


Daniel while David had had had had had had had had had had had the approval of the teacher

Yes No - check cross - بله خیر - تایید و رد

ادامه مطلب

لینک مطالب مرتبط: صفحه ویکی پدیای مربوط به این جمله، جمله ای با 8 buffalo،

طبقه بندی: معماها،  زنگ تفریح، 

برچسب ها: 11 had in a row، had had had had had had had had had had had، انگلیسی، جمله، سخت، گیر انداختن، معلم،

نویسنده: بهنام کیماسی
آرشیو مطالب
دیکشنری دهکده


پیوندهای تخصصی