تبلیغات
«دهکده زبان» - مطالب مرداد 1392
مرتبه
تاریخ : جمعه 25 مرداد 1392

بارها دیده شده زبان آموزان دستور زبان یا عبارت ها و اصطلاحات خاص زبان مادری خود را به زبانی که در حال یادگیری آن هستند ترجمه و به اشتباه از آنها استفاده میکنند. در ادامه این پست از «دهکده زبان» با برخی از این اشتباهات رایج و معادل درست آنها آشنا میشویم.

misstake - mistake اشتباه - پاک کردن erase

ادامه مطلب

طبقه بندی: دستور زبان، 

برچسب ها: tell the truth، امتحان گرفتن، give an exam، take an exam، have hair cut، cut hair، اصلاح کردن مو،

نویسنده: مهدی
مرتبه
تاریخ : جمعه 18 مرداد 1392

گاهی در زبان انگلیسی اگر دو حرف خاص در کنار یکدیگر قرار بگیرند یکی از آنها تلفظ نمیشود. این گونه حروف برخی اوقات در زبان فارسی نیز به چشم می خورند که مهمترین آنها واو معدوله (در لغاتی نظیر «خواهر» و «خواندن») می باشد. در ادامه این پست از «دهکده زبان» لینک دانلود فایل PDF  آموزش حروف ساکت زبان انگلیسی قرار داده شده است. با ما همراه شوید.

حروف ساکت انگلیسی - English silent letters  - silent p in psychology

ادامه مطلب

طبقه بندی: تلفظ، 

برچسب ها: English silent letters، چرا برخی حروف انگلیسی تلفظ نمیشوند؟، حروف ناخوانا، انگلیسی، ترکیب حروف، صدای جدید،

نویسنده: بهنام کیماسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 11 مرداد 1392

بسیاری از زبان آموزان در استفاده درست و بجا از واژه های hope و wish مشکل دارند و نمی دانند کدام یک به چه معنایی و در چه نوع جمله ای به کار می رود. در ادامه این پست از «دهکده زبان» به آموزش دستور زبان این دو واژه می پردازیم. با ما همراه باشید.

make wish girl blow dandelion - آرزو فوت دختر قاصدک

ادامه مطلب

طبقه بندی: دستور زبان، 

برچسب ها: دستور زبان، آرزو، انگلیسی، hope، تفاوت، فرق، جمله سازی،

نویسنده: مهدی
مرتبه
تاریخ : جمعه 4 مرداد 1392

بازی با واژگان یک هنر است که شاعران یا نویسندگان تازه کار از آن برای مطرح کردن خود استفاده می کنند. البته بازی با واژگان را میتوان تنها برای تفریح و سرگرمی نیز استفاده کرد که در ادامه این پست از «دهکده زبان» با متنی پر از بازی با واژگان انگلیسی در خدمت شما هستیم. با توجه به پیچیدگی متنی که در ادامه این پست قرار داده شده است لازم است توضیحی در مورد آن داده شود: متن گفتگویی بین دو علاقمند به ورزش بیسبال (Lou و Bud) است که در حال گفتگو درباره یک تیم بیسبال هستند؛ بازیکنان این تیم بیسبال به ترتیب به این نامها معروف هستند: Who، What، I don’t know، Why، Tomorrowو Today که Bud اسم آنها را میداند ولیLou  نمیداند و وقتی این اسامی را میشنود کاملا گیج میشود و فکر میکند که Bud او را سر کار گذاشته است و حتی در بخشی از متن اسم Who را با Naturally اشتباه میگیرد، امیدوارم خواندن این متن برای شما جذاب باشد. نظرات خود در مورد این متن را با ما در میان بگذارید.

confused - گیج شدن

ادامه مطلب

لینک مطالب مرتبط: On the Phone،

طبقه بندی: زنگ تفریح، 

برچسب ها: مکالمه، خنده دار، انگلیسی، بیس بال، داستان بسیار کوتاه، درک مطلب،

نویسنده: بهنام کیماسی
آرشیو مطالب
دیکشنری دهکده


پیوندهای تخصصی